Návrhy v zmysle zásad čínskeho učenia feng-shui

Materiály použité na dom

Každý materiál vyžaruje určité energie. Preto treba nájsť to správne riešenie pre daný prípad. Nemôžeme povedať, že slamený dom nie je vhodný pre daného investora, pokiaľ ho slama fascinuje a chce z nej stavať, dokonca si sám chce nahadzovať hlinené omiekty. Niekto chce drevodom a iný zas inklinuje k murovaným stavbám - klasike. My sa vám v tomto smere vieme prispôsobiť a spolu nájdeme to najvhodnejšie riešenie pre vašu stavbu. To, že každý klient má svoju predstavu o nosnej časti stavby svedčí o tom, že si potrebuje doplniť daný prvok - živel. 
zem - tehla, kov - pórobetónové tvárnice, biele tvárnice.

Domy východného typu

Podľa hlavného vstupu do domu z hľadiska svetových strán sa delia na západné a východné. Domy východného typu majú v sebe dreva dosť, preto v nich odporúčame doplniť "hmotu - živel zeme ". Tu odporúčame stavať len z tehly. V týchto domoch môžete smelo použiť plávajúce podlahy, či PVC so štruktúrou dreva.

Domy západného typu

Domy západného typu majú v sebe dosť "hmoty - zeme ", preto v nich odporúčame doplniť drevo - masív. Postele, stoličky, nábytok, zariadenie či iné doplnky. Samozrejme záleží na vás do akej miery sa tým stotožníte. Sami uznáte, že keď sa obklopíte kvalitnými vecami, pozitívny vplyv na váš život príde čoskoro.

Hlavný vstup do domu

Hlavný vstup do domu by mal byť umiestnený v strede, keď sa pozeráme na dom zo strany, kde sa vchádza. Vstup umiestnený na pravej strane otvára majiteľom cestu bez prekážok. Je jedno do čoho sa pustia, všetko im ide ľahšie. Vstup orientovaný viac na ľavej strane hádže jeho obyvateľom polená pod nohy a všetko do čoho sa pustia si musia vydrieť. Vo svete ale platí zákon rovnováhy, preto sa netreba zľaknúť týchto zákonitostí, nahrádzajú sa v iných životných smeroch.


Spálňa rodičov

Do projektov spálňu pokiaľ sa dá oddeľujeme šatníkmi a kúpeľňou od ostatnej časti, prípadne je na prízemí a detský svet vyvyšujeme na poschodie, aby sme zaviedli postupnosť v živote a zabezpečili súkromie rodičom. Spálne navrhujeme tak, aby mali minimálne dve polohy na umiestnenie postele.

Detské izby

Detskú izbu zariaďujeme tak, aby bola zabezpečená variabilita nábytku aj v budúcnosti.