Bývanie s citom

Oblé tvary a jemné línie domu - všetko spolu súvisí.

Podľa tvarov a foriem zapracovávame získané vedomosti pre konkrétny dom. Pomáhame vám vybrať pozemok a umiestniť stavbu vzhľadom k orientácii na svetové strany tak, aby mala čo najviac tepelných ziskov v zimnom a zároveň tienila v letnom období.

Projektovanie bez tepelných mostov

Zaoblené rohy pomáhajú prúdeniu energie a zároveň eliminujú tvarové tepelné mosty. Človek sa v takom priestore cíti veľmi dobre. Keďže sú oblé tvary náročnejšie na realizáciu, preto zapracovávame do projektov len niektoré časti stavby ako oblé, pokiaľ si to daný priestor vyžaduje.

Návrhy v zmysle zásad čínskeho učenia feng-shui

Materiály použité na dom

Každý materiál vyžaruje určité energie. Preto treba nájsť to správne riešenie pre daný prípad. Nemôžeme povedať, že slamený dom nie je vhodný pre daného investora, pokiaľ ho slama fascinuje a chce z nej stavať, dokonca si sám chce nahadzovať hlinené omiekty. Niekto chce drevodom a iný zas inklinuje k murovaným stavbám - klasike. My sa vám v tomto smere vieme prispôsobiť a spolu nájdeme to najvhodnejšie riešenie pre vašu stavbu. To, že každý klient má svoju predstavu o nosnej časti stavby svedčí o tom, že si potrebuje doplniť daný prvok - živel.
zem - tehla
kov - pórobetónové tvárnice, biele tvárnice

Domy východného typu

Podľa hlavného vstupu do domu z hľadiska svetových strán sa delia na západné a východné. Domy východného typu majú v sebe dreva dosť, preto v nich odporúčame doplniť "hmotu - živel zeme ". Tu odporúčame stavať len z tehly. V týchto domoch môžete smelo použiť plávajúce podlahy, či PVC so štruktúrou dreva.

Domy západného typu

Domy západného typu majú v sebe dosť "hmoty - zeme ", preto v nich odporúčame doplniť drevo - masív. Postele, stoličky, nábytok, zariadenie či iné doplnky. Samozrejme záleží na vás do akej miery sa tým stotožníte. Sami uznáte, že keď sa obklopíte kvalitnými vecami, pozitívny vplyv na váš život príde čoskoro.

Hlavný vstup do domu

Hlavný vstup do domu sú akési ústa domu. V poslednej dobe zapracovávame do projektov arabskú architektúru, ktorá dáva zelenú výhľadu a symetrii. Ďalej preferuje zastavanie pozemku po obvode, ktoré v strede rozprestrie átrium, kde majú ľudia svoje súkromie a susedia nevedia na druhý deň najnovšie pikošky napríklad o ich súkromnej oslave.
Situovanie hlavného vstupu z pohľadu na dom
Ako hovorí feng-shui malo by byť v strede keď sa pozeráme na dom zo strany, kde sa vchádza. Vstup čím viac na pravej strane otvára majiteľom cestu bez prekážok. Je jedno do čoho sa pustia, všetko im ide ľahšie. Vstup orientovaný viac na ľavej strane hádže jeho obyvateľom polená pod nohy a všetko do čoho sa pustia si musia vydrieť. Vo svete ale platí zákon rovnováhy, preto sa netreba zľaknúť týchto zákonitostí, nahrádzajú sa v iných životných smeroch.

Spáľňa rodičov

Na tú vyčleňujeme samostatný odsek, lebo tak ako všetko zo všetkým súvisí aj projektovanie a realizácie dispozícií na činžiakoch má za následok rôzne druhy alergií, či vysoké percento rozvedených manželských párov.
Spáľňa by mala byť úplne oddelená od nočnej časti zvyšného domu, čo sa na bytovkách nedá dosiahnuť. To, čo sa odohráva v spálni je výlučne medzi dvomi partnermi a ako sa hovorí "aj steny majú uši" vyšlo z reálneho života. Deti veľakrát počujú rodičov a vo vlastnom strachu si v hlavičkách naprogramujú tento strach a potom v dospelosti majú problém s niektorým rodičom či výberom partnera atď.
Do projektov spáľňu pokiaľ sa dá oddeľujeme šatníkmi a kúpeľňou od ostatnej časti, prípadne je na prízemí a detský svet vyvyšujeme na poschodie, aby sme zaviedli postupnosť v živote.